Wysokiej jakości czujnik ciśnienia oleju to element, który odpowiada za kontrolowanie ciśnienia tej cieczy, znajdującego się w układzie smarowania. Produkt ten informuje użytkownika maszyny budowlanej bądź rolniczej o tym, kiedy ciśnienie jest zbyt wysokie bądź też bardzo niskie.

Niezawodny w działaniu czujnik ciśnienia oleju jest bardzo prostym urządzeniem. Posiada ono nieskomplikowaną konstrukcję. Głównym zadaniem tego elementu jest monitorowanie sprawnego działania układu smarowania. Dzięki takiemu produktowi, jak czujnik ciśnienia oleju, można wyeliminować awarię układu smarowania, co może doprowadzić do ustania pracy silnika wskutek jego przegrzania. Proponowany przez nasz sklep internetowy czujnik ciśnienia oleju to element wchodzący w skład części odpowiedzialnych za smarowanie silnika. Produkt ten został wykonany bardzo starannie, co stanowi potwierdzenie jego wysokiej jakości i odporności na eksploatację.

Czujnik ciśnienia oleju – element odpowiadający za ciśnienie w układzie sterowania

Czujnik ciśnienia oleju Perkins 1104 / 1106 OEM
Czujnik ciśnienia oleju Perkins 1104 / 1106 OEM

Nowoczesny czujnik ciśnienia oleju Perkins, który znajduje się w ofercie naszego sklepu internetowego, pełni bardzo ważną funkcję. Odczytuje on ciśnienie oleju przez cały czas pracy silnika, zamontowanego w maszynach budowlanych, rolniczych czy też w sprzęcie ciężkim. Monitorowanie parametrów ciśnienia oleju, zapobiega uszkodzeniu silnika. Nieprawidłowe parametry, które wskazuje rekomendowany przez nas czujnik ciśnienia, umożliwiają wdrożenie odpowiednich środków zaradczych, w celu zapobieżenia powstawaniu bardzo poważnym awariom silnika, szczególnie zatarciu jego poszczególnych elementów. Wysokiej klasy czujnik ciśnienia oleju Perkins jest w stanie prawidłowo wskazywać jego poziom, informując, gdy jest on bardzo niski bądź też zbyt wysoki. Działanie czujnika ciśnienia oleju można zauważyć na desce rozdzielczej pojazdu mechanicznego, obserwując znajdującą się tam kontrolkę.

Warto przeczytać: Tłok oryginalny Perkins

Maszyny budowlane rolnicze i sprzęt ciężki wymagają zastosowania odpowiednich elementów do monitorowania w nich ciśnienia oleju. Do tej kategorii zalicza się produkt, którym jest czujnik ciśnienia oleju Perkins.