Solidnie wykonane palenisko do wędzarni to element konstrukcji pieca wędzarniczego. Jest to odpowiednio skonstruowany produkt, umożliwiający przyrządzanie potraw, poddawanych obróbce termicznej w temperaturze od 16 do 90 stopni Celsjusza.

Oceniane przez nas palenisko do wędzarni jest wysokiej klasy elementem konstrukcyjnym, nowoczesnego pieca wędzarniczego. Może ono znaleźć się na przydomowej posesji, w ogrodzie, jak również stanowić wyposażenie restauracji serwującej swoim klientom różnego typu potrawy. Wysokiej klasy palenisko do wędzarni jest odporne na działanie bardzo wysokiej temperatury powietrza. Konstrukcja tego wyrobu pozwala na wędzenie na gorąco w temperaturze od 40 do 90 stopni Celsjusza i wędzenie na zimno w temperaturze od 16 do 22 stopni Celsjusza. Dobrej jakości palenisko do wędzarni działa na zasadzie delikatnego podgrzania wybranego artykułu spożywczego, a następnie okadzania go dymem. Dzięki temu ryby, mięso, sery lub owoce, nabierają specyficznego smaku i bogatego aromatu.

Palenisko do wędzarni – nowoczesny produkt

cegła szamotowa idealna do budowy paleniska wędzarni
Cegła szamotowa dekoracyjna

Rekomendowana przez nas wędzarnia murowana to konstrukcja, która wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, powstałe w wyniku działania wysokiej temperatury powietrza. Nowoczesna wędzarnia murowana jest konstrukcją skutecznie zabezpieczoną przed degradacyjnym działaniem, nawet ekstremalnej temperatury, wynoszącej do 90 stopni Celsjusza. Wędzarnia murowana składa się z wielu elementów. W skład tej konstrukcji wchodzi palenisko, przewód dymowy, komora wędzarnicza i komin. Wszystkie te produkty zostały stworzone z materiałów ognioodpornych, które mogą być narażone na działanie długo utrzymującej się, bardzo wysokiej temperatury. Polecana przez nas wędzarnia murowana posiada niezawodny przewód kominowy, odpowiedzialny za transportowanie dymu znad paleniska do komory wędzarniczej.

Zobacz również : Drzwiczki do pieca z szybą i termometrem

Palenisko do wędzarni, jak również murowana wędzarnia, to konstrukcje niezbędne do obróbki termicznej wielu potraw. Świetnie sprawdzą się one w przyrządzaniu mięsa, ryb czy owoców.